Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

Ośrodek Pomocy Społecznej
ul. Energetyków 5
43-170 Łaziska Górne
tel. 32 326 23 40


mail: opslaziskag@post.pl
www.ops.laziska.pl

GODZINY OTWARCIA OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W ŁAZISKACH GÓRNYCH

Rozkład czasy pracy od 1 czerwca 2017r. (godziny rozpoczynania i kończenia pracy) pracowników Ośrodka ustala się następująco:

Pracownicy Zespołów: Finansowo-Kadrowego, Pomocy Społecznej, Administracyjno-Prawnego, Świadczeń Rodzinnych i Funduszu Alimentacyjnego:

w poniedziałek rozpoczynają pracę o godzinie 9.00, a kończą o godzinie 17.00.

w dniach od wtorku do piątku rozpoczynają pracę o godzinie 7.30, a kończą o godzinie 15.30.

Pracownicy socjalni przyjmują klientów w godzinach:

- poniedziałek - 9.00-17.00

- wtorek - 7.30-8.30, 12.00-15.30

- środa - 7.30-8.30, 12.00-15.30

- czwartek - 7.30-8.30, 10.00-11.00, 14.00-15.30

- piątek - 7.30-8.30, 12.00-15.30

Pracownicy Zespołu Świadczeń Rodzinnych i Alimentacyjnych przyjmują klientów w godzinach:

- poniedziałek - 9.00-17.00

- wtorek - 9.00-15.30

- środa - 7.30-15.30

- czwartek - 9.00-15.30

- piątek - 9.00-15.30

Pracownicy Zespołu Usług Opiekuńczych:

w dniach od poniedziałku do piątku rozpoczynają pracę o godzinie 7.30, a kończą o godzinie 15.30.

Opiekunki pracują w terenie zgodnie z grafikiem przygotowanym przez Kierownika Ośrodka lub upoważnioną przez niego osobę.

RZĄDOWY PROGRAM „RODZINA 500+” 

Od dnia 01.04.2016 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej w Łaziskach Górnych przy ul. Energetyków 5 w pokoju nr 10 można pobrać oraz złożyć wniosek w sprawie ustalenia prawa do świadczenia wychowawczego w godzinach:

Poniedziałek 8:00 – 16:30

Wtorek-Piątek 8:00 – 15:00

Jeżeli wniosek zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy od momentu uruchomienia programu tj. do 30.06.2016 r., to pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od kwietnia 2016 r.

Informacje szczegółowe można uzyskać pod nr tel. 32 224 40 24 w godzinach pracy OPS w Łaziskach Górnych.

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej  www.ops.laziska.pl

ZAPRASZAMY FIRMY ORAZ INSTYTUCJE DO WŁĄCZENIA SIĘ DO OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU KARTA DUŻEJ RODZINY

Do współpracy zapraszamy podmioty niezależnie od sektora, czy wielkości. Warunkiem udziału jest zapewnienie zniżek, ulg lub innych dodatkowych uprawnień dla rodzin wielodzietnych posiadających Kartę Dużej Rodziny.

Rządowy program Karta Dużej Rodziny to realna pomoc dla rodzin, które mogą korzystać z przygotowanych specjalnie dla nich zniżek i ulg. Ideą Karty jest ułatwienie rodzinom 3+ dostępu do kultury, aktywnego spędzania czasu oraz obniżenie kosztów codziennego życia.

Imienne Karty są wydawane każdemu członkowi rodziny dlatego istotnym jest aby oferta przedstawiana przez podmiot umożliwiała indywidualne korzystanie z oferowanych zniżek przez każdego z członków wielodzietnej rodziny, tj. np. wyłącznie przez rodzica lub dziecko, a nie tylko w przypadku korzystania z oferty przez całą rodzinę albo określoną liczbę jej członków.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zapewnia promocję programu oraz ponosi wszelkie koszty związane z wydawaniem kart. Ponadto dostarcza podmiotom przystępującym do ogólnopolskiego programu Karta Dużej Rodziny naklejki z logo programu: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”, mające służyć celom marketingowym.

Uczestnictwo w programie odbywa się na koszt i w ramach środków własnych podmiotu, który do niego przystąpi.

Szczegółowe warunki przystąpienia do programu firmy lub instytucji ustalane będą indywidualnie.

Korzyści dla firm i instytucji z włączenia się do programu:

prestiż – dzięki honorowaniu Karty Dużej Rodziny,

promocja – większa rozpoznawalność i zainteresowanie ofertą firmy lub instytucji dzięki prawu do posługiwania się logo: „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych tych podmiotów, a także dzięki zamieszczeniu informacji o oferowanych ulgach w rządowym serwisie www.rodzina.gov.pl,

pomoc w zbudowaniu długotrwałych relacji z klientami – zyskanie stałych klientów, zwiększenie zysków,

prowadzenie biznesu w sposób odpowiedzialny społecznie – dzięki realnemu wsparciu rodzin, współtworzenie pierwszego w Polsce ogólnopolskiego programu dla dużych rodzin, współkreowanie, wraz z rządem, pozytywnego wizerunku wielodzietności – tak istotnej dla rozwoju demograficznego Polski.

Jak zgłosić swoją firmę do programu?

Należy pobrać oraz wypełnić formularz zgłoszeniowy – deklarację przystąpienia do programu dla rodzin wielodzietnych ze strony Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej: www.mpips.gov.pl (zakładka: Wsparcie dla rodzin z dziećmi → Karta Dużej Rodziny → Zostań partnerem Karty Dużej Rodziny → w plikach do pobrania: Formularz zgłoszeniowy).

Wypełniony formularz przesłać na adres: Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, ul. Jagiellońska 25, 40-032 Katowice.

Po weryfikacji formularza z potencjalnym Partnerem zostaną ustalone szczegółowe warunki współpracy.

Wojewoda Śląski podejmie decyzję w kwestii zawarcia z Partnerem umowy o współpracy.

W przypadku Partnerów strategicznych prawo do podpisania umowy zastrzega sobie Minister Pracy i Polityki Społecznej.

W celu uzyskania szczegółowych informacji można kontaktować się z osobą wyznaczoną do koordynowania spraw związanych z realizacją „Karty Dużej Rodziny” w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach jest pani Agata Matyszkiewicz – inspektor wojewódzki w Wydziale Polityki Społecznej, tel.: (32) 20-77-806, e-mail: matyszkiewicza@katowice.uw.gov.pl

SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE ORAZ PLIKI DO POBRANIA:

http://www.mpips.gov.pl/wsparcie-dla-rodzin-z-dziecmi/karta-duzej-rodziny/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny/

https://rodzina.gov.pl/duza-rodzina/zostan-partnerem-karty-duzej-rodziny?dzial=pliki

W załączeniu INFORMATOR - JAK ZOSTAĆ PARTNEREM KARTY DUŻEJ RODZINY.

DOŁĄCZ ONLINE DO KARTY DUŻEJ RODZINY!

Firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny mogą zrobić to szybciej. Wystarczy, że wypełnią i wyślą deklarację online.

Nowy Moduł Obsługi Partnera w ramach programu Karta Dużej Rodziny dostępny na stronach rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl ułatwia przystąpienie do programu. Jak się zgłosić? To proste: wystarczy wypełnić e-deklarację, poprzez wskazanie m.in. jakie zniżki chce się zaoferować. Po uzgodnieniu warunków współpracy Minister Pracy i Polityki Społecznej lub Wojewoda (w przypadku podmiotów działających lokalnie) podpisze z firmą lub instytucją umowę.

Nowy moduł ułatwi potencjalnym partnerom dołączenie do programu, przyspieszy cały proces, a także usprawni pracę jednostek odpowiedzialnych za zawieranie umów z nowymi partnerami.

Status partnera programu to szereg korzyści, takich jak wzrost rozpoznawalności czy też pozyskanie grupy lojalnych klientów. Swoją Kartę odebrało już ponad 1,3 mln osób, a prawie 1,5 mln złożyło wnioski o jej wydanie. W sumie w Polsce jest 3,4 osób w rodzinach wielodzietnych. Dodatkowo partnerzy mogą posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” w materiałach informacyjnych i promocyjnych.

Liczba partnerów Karty Dużej Rodziny systematycznie rośnie. W programie uczestniczy już ponad 1000 firm i instytucji, które oferują zniżki dla rodzin w ok. 10,5 tys. miejsc w całej Polsce.

Do programu dołączyli już m.in. sieć PLAY, T-Mobile, księgarnie Świat Książki i Bonito, Centrum Nauki Kopernik, PKP Intercity, Stadion Narodowy i Kopalnia Soli w Wieliczce. Członkowie rodzin wielodzietnych mogą także skorzystać ze zniżek w sklepach sieci Carrefour, Simply Market, Alma oraz Piotr i Paweł, a także na stacjach paliw LOTOS i ORLEN.

Nie trzeba być dużą firmą by do nas dołączyć – do partnerów Karty Dużej Rodziny należą także m.in. PKS Piła, Muzeum Dobranocek i przedszkole niepubliczne „Krasnal” w Olsztynie.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Deklarację można złożyć tutaj: https://empatia.mpips.gov.pl/web/piu//formularz-zgloszenia-kdr

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl