Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 PRZY ULICY DWORCOWEJ 4 W ŁAZISKACH GÓRNYCH


Okres realizacji projektu: 17.02.2014 – 30.10.2017

Przedmiotem projektu jest kompleksowa termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych. Budynek szkoły objęty projektem przestrzennie podzielony jest na 3 strefy: - budynek starej szkoły, budynek nowej szkoły, budynek sali gimnastycznej z łącznikiem.

Jak wskazała analiza techniczna i specyficzna – zidentyfikowano wyraźne zapotrzebowanie na zwiększenie efektywności energetycznej budynku. Realizacja projektu jest optymalna pod względem zaspokojenia popytu ze strony użytkowników.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 1 w Łaziskach Górnych składa się z 3 połączonych ze sobą elementów, stanowiących jednak jedną całość. Stary budynek szkoły został rozbudowany w latach 90 o dwie części: w jednej znajdują się dodatkowe sale lekcyjne, a w drugiej sala gimnastyczna. Prac termomodernizacyjnych na obiekcie nie można podzielić na 3 osobne projekty z uwagi na fakt, iż wszystkie 3 elementy stanowią wciąż jeden budynek.

Przedsięwzięcie zostało więc podzielone na 3 etapy:

1) termomodernizacja starej szkoły - etap zrealizowany w 2014 roku

2) termomodernizacja sali gimnastycznej - etap zrealizowany w 2015 roku

3) termomodernizacja nowej szkoły - etap realizowany w latach 2016-2017.

Zakres prac termomodernizacyjnych obejmuje: roboty budowlane w każdym z budynków, tj. wykonanie izolacji ścian zewnętrznych warstwą styropianu, wykonanie izolacji termicznej, ocieplenie połaci dachowej, ocieplenie stropu nad nieogrzewaną piwnicą, ocieplenie styropianem stropów pod skosami nad ostatnią kondygnacją budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej (częściowo), a także modernizację instalacji c.o.

Dofinansowanie:

Wartość projektu: 5 477 376,93 zł
Współfinansowanie UE w kwocie nieprzekraczającej: 2 305 955,80 zł

Beneficjentem i realizatorem projektu jest Miasto Łaziska Górne. Operatorem infrastruktury powstałej w ramach inwestycji jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Łaziskach Górnych.

 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl