Biuletyn Informacji Publicznej strona główna Facebook
 

PROGRAM MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO „ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Łaziskach Górnych bierze udział w zatwierdzonym przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek". Celem Programu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

W roku 2014 ze środków finansowych Biblioteki Narodowej przyznanych w wysokości 12.000 zł zakupiono 335 książek dla dorosłych oraz 261 dla dzieci. W roku 2015 pozyskano 14.130 zł.

Zrealizowano ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

WYPOŻYCZALNIA ODTWARZACZY CYFROWEJ KSIĄŻKI MÓWIONEJ DLA OSÓB NIEWIDOMYCH I SŁABOWIDZĄCYCH

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna bierze udział w projekcie stowarzyszenia „Larix”: „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego celem jest ułatwienia osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych, a także zwiększenie dostępności odtwarzaczy książek cyfrowych.

Biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus do odtwarzania cyfrowych książek mówionych.

Projekt realizowany jest od września 2013 do końca 2015r.

Szczegóły: www.stowarzyszenielarix.pl/projekty/27-2013/wypozyczalnia-odtwarzaczy-cyfrowej-ksiazki-mowionej/9-wypozyczalnia.html

RZĄDOWY PROGRAM OGRANICZANIA PRZESTĘPCZOŚCI I ASPOŁECZNYCH ZACHOWAŃ RAZEM BEZPIECZNIEJ".

Program „Razem bezpieczniej” ma ograniczyć skalę zjawisk i zachowań, które budzą powszechny sprzeciw i poczucie zagrożenia. Jest on zgodny z przyjętym przez Radę Ministrów dokumentem „Strategia Rozwoju Kraju 2007-2015”. Jednym z jego priorytetów jest „Budowa zintegrowanej wspólnoty społecznej i jej bezpieczeństwa”, w której realizację w pełni wpisuje się program „Razem bezpieczniej”.

W ramach programu „Razem bezpieczniej” w mieście realizowany jest projekt „Oko Elektronicznego Strażnika – wprowadzenie skutecznych metod i środków ochrony miejsc publicznych poprzez poprzez stworzenie mobilnego systemu monitoringu wizyjnego na terenie Gminy Łaziska Górne, zainstalowanego w pojeździe samochodowym”.

Strona www programu: http://razembezpieczniej.msw.gov.pl/


PROGRAM MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO „ZAKUP NOWOŚCI WYDAWNICZYCH DO BIBLIOTEK”

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek”.

Celem projektu jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych. Dotacja otrzymana w 2012 roku wynosi: 12.300 zł i przeznaczona była na zakup nowości wydawniczych, w tym 1/3 na zakup nowości wydawniczych dla dzieci i młodzieży. W 2013 roku na zakup nowości wydawniczych łaziska biblioteka otrzymała kwotę 12.000 zł.

 1 [2]
 
Stron: (2)
 
   
Na tej stronie wykorzystuje się pliki cookies (tzw. ciasteczka) i inne technologie m.in. w celach statystycznych. Korzystanie z naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację warunków.
 
Oficjalny serwis Urzędu Miejskiego w Łaziskach Górnych, regulamin użytkowania i polityka prywatności serwisu.
e-mail: wog@laziska.um.gov.pl